27. maijs vēsturē: Tiek dibināta Sanktpēterburga

27. maijs vēsturē: Tiek dibināta Sanktpēterburga

Tam, iespējams, varētu būt grūti noticēt, tomēr Krievijas tūrisma pērle Sanktpēterburga, patiesībā ir dibināta tikai ļoti nesen - pirms nedaudz vairāk nekā 300 gadiem (salīdzinājumam - Rīga dibināta pirms vairāk nekā 800, Maskava pirms 850).

Sanktpēterburga tika dibināta 1703. gada 27.maijā. No 1712. gada Sanktpēterburga bija Krievijas caristes, bet no 1721. gada līdz 1918. gadam Krievijas impērijas galvaspilsēta. Šajā laikā latviski pilsēta biežāk tika saukta par Pēterpili. Vēlāk pilsēta zināma kā Petrograda, bet līdz pat 1991.gadam - Ļeņingrada. 1991. gadā Ļeņingradas iedzīvotāji referendumā nolēma, ka pilsētai jāatgūst vēsturiskais nosaukums.

Jau pašā pilsētas sākumā, pēc tam, kad Lielā Ziemeļu kara rezultātā, Krievija ieguva pieeju Baltijas jūrai, Krievijas cars Pēteris I pārdēvēja šeit meklējamo, zviedru pamesto pilsētu Svētā Pētera vārdā un uzreiz šurp ataicināja Eiropas arhitektus un inženierus, kas piedalījās jaunās galvaspilsētas celtniecībā. Tieši tāpēc Sanktpēterburga izveidojās tik unikāla.

Sanktpēterburgas, kā vienas no politiskajiem, kultūras, kā arī reģionālajiem centriem, ietekme būtiski palielinājās pēc pašreizējā Krievijas prezidenta Vladimira Putina ievēlēšanas prezidenta amatā. Sankptēterburga ir arī nozīmīgs tūrisma centrs, jo tajā atrodamās vēsturiskās liecības un arhitektūra pastāvīgi vilina tūristus.

Sanktpēterburgā šobrīd dzīvo aptuveni 5 miljoni iedzīvotāju un katru gadu iedzīvotāju skaits pieaug.

Lai apmeklētu Sanktpēterburgu, nepieciešama Krievijas vīza, tomēr, ja uz pilsētu dodas kruīza ceļojumā ar kuģi uz pāris dienām, vīza nav nepieciešama.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Lielbornes muiža un parks TAKA
Lielbornes muiža ir vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā. Šobrīd apskatāma, iespējams, 18. gs. | Skatīt vairāk
Kalkūnes muižas pils TAKA
Celta 1890. – 1892.g. pēc pazīstamā arhitekta V. Neimaņa projekta. Pils ēka ir asimetriska. | Skatīt vairāk
Bruģa Bumba 2025 Liepājas reģiona TIB
Liepājas vasaras ielu basketbola čempionāts “Bruģa bumba” tiks atklāts 31. maijā un visas vasaras garumā paredzēti seši posmi. | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Krāslavas TIC
,


Ludzas novada TIC
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com