26. septembris vēsturē: Eiropā atzīmē valodu dienu

800 miljoni eiropiešu no Eiropas Padomē pārstāvētajām 47 dalībvalstīm tiek mudināti savas dzīves laikā apgūt pēc iespējas vairāk valodu: gan izglītības iestādēs, gan pašmācības ceļā. Eiropas Padome ir pārliecināta, ka daudzvalodība ir līdzeklis labākai starpkultūru sapratnei un tā ir mūsu kontinenta kultūras mantojuma galvenā sastāvdaļa. Tāpēc arī Eiropas Padome iestājas par plurilingvismu Eiropā.

Eiropas Valodu diena tiek svinēta 26. septembrī no 2001. gada un jau kopš tās pirmsākumiem tajā iesaistījās miljoniem cilvēku.

Pēc Eiropas Valodu gada veiksmīgās norises Eiropas Padome pasludināja Eiropas Valodu dienu, ko rosināja svinēt katru gadu 26. septembrī. Galvenie Eiropas Valodu dienas mērķi ir:

  • rosināt sabiedrību apgūt valodas un dažādot apgūstamo valodu klāstu, lai sekmētu plurilingvismu un starpkultūru sapratni;

  • veicināt valodu un kultūru daudzveidību Eiropā, saglabājot un aizsargājot to;

  • mudināt apgūt valodas izglītības iestādēs un pašmācības ceļā mūža garumā neatkarīgi no tā, vai valodu apguve notiek izglītības ieguves, profesionālas nepieciešamības, mobilitātes nolūkā vai prieka un pieredzes apmaiņas dēļ.

Kāpēc nepieciešama Eiropas Valodu diena? Eiropas Padome cer, ka šo dienu svinēs dalībvalstu iestādes un to sadarbības partneri, respektīvi:

  • politikas veidotāji (piemēram, organizējot īpašus pasākumus vai diskusijas par valodas politikas jautājumiem);

  • sabiedrība (pilnveidojot izpratni par EVD vispārīgajiem mērķiem, t.sk. valodu apguves nozīmīgumu mūža garumā – sākot mācības jebkurā vecumā izglītības iestādēs, darbā u.c.);

  • brīvprātīgās sabiedriskās u.c. organizācijas (iesaistoties notikumos, kas tiek piedāvāti NVO, asociācijām, uzņēmumiem u.tml., vai arī pašām organizējot dažādus sabiedriski nozīmīgus pasākumus).

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Gaidāms laikmetīgās dejas festivāls Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs
6. un 7. jūnijā Aizpute kļūs par laikmetīgās dejas festivāla HOROS norises vietu, piedāvājot iepazīties ar rezidējošajiem māksliniekiem. | Skatīt vairāk
Vaboles muižas parks TAKA
Vaboles parks ir veidots kā ainavu jeb angļu stila grāfu Plāteru-Zībergu pusmuižas parks (19. gs.). | Skatīt vairāk
Atpūtas parks “Stalkers” TAKA
Labiekārtotais parks atrodas gleznainā vietā Daugavas krastā meža ielokā dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. | Skatīt vairāk
Brīvdienu māja “Meijas nams” TAKA
Labiekārtota divstāvu guļbaļķu māja ar 3 guļamistabām, viesību telpu, virtuvi, iekštelpu pirti un āra baļļu ir lieliski piemērota visiem. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com