1. novembris vēsturē: Stājas spēkā Māstrihtas līgums jeb Eiropas Savienība svin dzimšanas dienu

Māstrihtas līgums, kura oficiālais nosaukums ir Līgums par Eiropas Savienību, lika pamatu mūsdienu Eiropas Savienībai. Tas stājās spēkā 1993. gada 1. novembrī.

Diskusijas par šā līguma sastādīšanu ilga vairākus gadus un tas tika parakstīts Nīderlandes pilsētā Māstrihtā, kas atrodas tuvu Beļģijas un Vācijas robežai.

Līgumu 1992. gada 7. februārī parakstīja pārstāvji no 12 valstīm – Apvienotās Karalistes, Beļģijas, Dānijas, Francijas, Grieķijas, Itālijas, Īrijas, Luksemburgas, Nīderlandes, Portugāles, Spānijas un Vācijas.

Kopš tā laika Eiropas Savienībai pievienojušās 16 valstis, tostarp Latvija. Pēc  Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības, šobrīd ES ir 27 dalībvalstis.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Plāno savu vasaru Europcar
Vai esi izlēmis, kur dosies šajā brīvdienu sezonā? Izbaudi labāko no Eiropas vienā nevainojamā automašīnu nomā. Rezervē tūlīt un sāc savu | Skatīt vairāk
Vaboles muižas parks TAKA
Vaboles parks ir veidots kā ainavu jeb angļu stila grāfu Plāteru-Zībergu pusmuižas parks (19. gs.). | Skatīt vairāk
2 naktis Grand Rose Spa, Sāremā Estravel Latvia
2 nakt1s 2 personām, brokastis un atpūtas piedāvājums // līdz 19.06. | Skatīt vairāk
no 159 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.05.2025 - 31.05.2025 Arābijas kruīzs - AAE, Omāna, Katara Latvia Tours
Dodies aizraujošā ceļojumā Arābijas burvībā – kruīzs cauri AAE, Omānai un Katarai! Katru nedēļu jauns piedzīvojums Tuvajos Austrumos | Skatīt vairāk
no 639 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com