Rēzeknes Tautas teātris sāk 60. sezonu ar izrādi “Ačgārnās pasakas čemodānā”

4. septembrī plkst. 18.00 Rēzeknes kultūras namā (Brāļu Skrindu ielā 3) Rēzeknes Tautas teātris 60. sezonu iesāk ar izrādi bērniem un pieaugušajiem “Ačgārnās pasakas čemodānā”.

Režisore Māra Zaļaiskalns atzīst: “Rēzeknes Tautas teātri jau 60 gadus vieno iedvesmojošas pirmās satikšanās dzirkstis un azarts cauri gadiem! Katra izrāde ir kā pirmā tikšanās – ar autoru, režisoru un vienam ar otru – pirmā, jo atkal jaunās lomās, citā laikmetā, citos notikumos. Caur smiekliem un skumjām mainās skatītāju un aktieru paaudzes.”

Izrādes “Ačgārnās pasakas čemodānā” pamatā ir Džanni Rodari pasakas, stāstot par dīvainībām, kas notiek ceļojuma laikā lidostā. Džanni Rodari (1920–1980) ir pazīstams gan  Itālijā, gan Latvijā un visā pasaulē, viņa populārākie darbi ir “Čipolīno piedzīvojumi”, “Dželsomīno melu zemē”, “Pasakas pa telefonu”, “Fantāzijas gramatika” u. c.

Radīšanas prieks caurstrāvo visus Džanni Rodari daiļdarbus. Ne mācīt, bet rotaļājoties sacerēt pasakas, mīklas, dzejoļus, izgudrot stāstus, lai atbrīvotos no negatīvajām emocijām, kas pārvēršas priecīgā, ar fantāziju piepildītā notikumā. Džanni Rodari neizsmeļamās iztēles radīto pasaku pasauli veido nepakļāvīgi tēli un negaidīti notikumi, neparasti skaitļi un absurdi jautājumi.

Izrādē piedalās aktieri: Ināra Apele, Sandra Juste, Jānis Pampe, Aldis Leidums, Oskars Lustiks, Arturs Rozvjazevs. Režija – Māra Zaļaiskalns. Telpa un kostīmi – Ināra Apele, gaisma un skaņa – Ints Salmiņš, video – Sergejs Čakāns, kustība – Anna Zmeikina.

Biļetes (2,00, 3,00 €) var iegādāties Rēzeknes KN kasē, tālr. 64622066

Kā teicis vācu dzejnieks, dramaturgs un filozofs Frīdrihs Šillers: “Cilvēks spēlējas tad, kad pilnībā kļuvis par cilvēku, un kļūst par cilvēku tikai tad, kad spēlējas.”

Informācija par teātri: rtt.lv

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Īsās brīvdienas Billundā Estravel Latvia
Lidojums no Rīgas, 2 naktis viesnīcā, brokastis, 2 dienu ieejas biļete Legoland | Skatīt vairāk
no 565 EUR
Ilgas muižas pils TAKA
Ēka celta pēc arhitekta Vilhelma Neimaņa projekta 19. gs. otrā pusē kā Ilgas muižas medību pils. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.05.2025 - 03.06.2025 Ziemas sezona Ēģiptē Atlantic Travel
JAZ MIRABEL BEACH (5) - 4 baseini (no tiem 2 apsildāmi), 2 apsildāmi bērnu baseini, bērnu rotaļu laukumi, kultūras un izklaides pasākumi, animācija. | Skatīt vairāk
no 960 EUR
Līksnas muižas parks (Līksnas takas) TAKA
1999. gadā Līksnas parka teritorijā pagasta ļaudis izveidoja atpūtas taku, kura katru gadu tiek paplašināta. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com