Ar Google Earth palīdzību atklāj kārtējo mistēriju

Google Earth satelītattēlos redzamais kārtējo reizi izbrīnījis ekspertus – šoreiz tas ir kāds dīvains būvniecības komplekss tuksneša vidū Ķīnā.

Kā ziņo Lielbritānijas Daily Mail, ceļu tīklu un savādu celtņu grupu pamanījis kāds bijušais ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) analītiķis. Objekti redzami Ķīnas dienvidrietumu satelītuzņēmumos netālu no Kašgaras (attēlā).

"Man nav ne mazākās nojausmas, kas tas varētu būt," viņš sacījis. "Taču [objekts] ir plašs, tajā redzamas dīvainas, visai iespaidīgu izmēru celtnes, turklāt tas ticis uzbūvēts neticamā tempā." Salīdzinot attiecīgā reģiona pašreizējo ar 2011. gada satelītuzņēmumu, patiešām redzams, ka ainava ir pamatīgi izmainīta.

Google Earth lietotnes, šķiet, pēdējā laikā kļuvušas par "mistēriju mednieku" darbarīkiem. Piemēram, 2011. gadā mediju uzmanību izpelnījās savdabīgi veidojumi Gobi tuksnesī, kurus bija atklājis kāds entuziasts – aptuveni astoņus kilometrus gara līnija un režģī izvietots objektu tīkls.

Pietuvinot satelītkarti, tie līdzinājās aptuveni 40 metrus platiem uzbērumiem, kuri izvietoti šaha galdiņa formā. Teorijas par dīvaino objektu izcelsmi tikušas saistītas ar teju jebko – no "kodētiem citplanētiešu ziņojumiem" līdz pat struktūrām, kas paredzētas Ķīnas spiegu satelītu kalibrēšanai. 

Vēl vienu "virtuālo atklājumu" 2012. gada augustā veica pētniece Andžela Mikola, Ēģiptes satelītkartēs pamanot līdz šim vēl neapzinātus objektus, kas līdzinās piramīdām.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Svinam pavasari Rēzeknē Rēzeknes pilsētas TIC
Pavasara atnākšana liecina par garāku, siltāku dienu sākumu. Daba ir pārpildīta ar krāsām un dzīvību – ideāls laiks garām pastaigām un | Skatīt vairāk
Brīvdienu māja “Pakrasti” TAKA
Brīvdienu māja “Pakrasti” piedāvā 2 guļbaļķu mājas, jauku lauku pirtiņu ar slotām, lapenes pie ezera un pludmali, laivu nomu. | Skatīt vairāk
Lielbornes muiža un parks TAKA
Lielbornes muiža ir vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā. Šobrīd apskatāma, iespējams, 18. gs. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com