Otrajā ceturksnī Rīgā tūristu skaits palielinājies par 12,7%

2017.gada gada otrajā ceturksnī Rīgas viesnīcās un citās tūristu mītnēs ārvalstu tūristu skaits sasniedzis rekordaugstus rādītājus – tajās nakšņojuši 393 923 cilvēki, kas ir par 12,7% vairāk nekā šajā pašā periodā pērn. Pavadīto nakšu skaits palielinājies līdz 720 378 naktīm jeb par 12,3%, liecina Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja (RTAB) apkopotā Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) informācija.

Otrajā ceturksnī visvairāk Rīgā apmetušies tūristi no Vācijas – 13,3%, Krievijas – 10,1%, Somijas – 7,2%, Igaunijas  - 6,7%, Lietuvas – 6,2%, Lielbritānijas – 5,8%, Zviedrijas – 5,3%, Norvēģijas – 4,6%.

Papildu ārvalstu viesiem tūrisma mītnēs nakšņojuši vēl vairāk nekā četrdesmit tūkstoši tūristu no Latvijas, kas ir 10,7% no visiem 441 208 apkalpotajiem viesiem.

Apkopotie dati liecina, ka lielākais tūristu skaita pieaugums no RTAB mērķa valstīm otrajā ceturksnī bijis no Dānijas – 26,9%, Zviedrijas – 20,4%, Somijas – 19,1%, Lietuvas – 18,6%, Nīderlandes – 18,5%, Francijas – 18,3% un Krievijas – 18%.

Tāpat ievērojams tūristu skaita pieaugums +33,9% vērojams no Ķīnas, kas definēts kā RTAB potenciālais mērķa tirgus.

“Šī gada otrais ceturksnis būtiski iezīmējas ar vairāku jaunu viesnīcu un citu tūrisma mītņu atvēršanu – to skaits palielinājies par divpadsmit, kas, savukārt, Rīgā ļauj uzņemt vēl vairāk viesu. Rīgā atvērušās četras jaunas viesnīcas, reģistrēti seši jauni viesu dzīvokļi, kā arī jauna apartamentu viesnīca ar 170 jaunām gultas vietām. Viesnīcu un gultas vietu skaits ievērojami vēl palielināsies šī gada nogalē un nākamā gada sākumā, jo šobrīd aktīvi norit vairāku jaunu viesnīcu būvniecība,” skaidro RTAB valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča.

2017.gada otrajā ceturksnī lielākais numuru noslogojums bijis jūnijā – 70,7%, kas ir par 3% vairāk nekā aizvadītājā gadā.

Šajā periodā Rīgā darbojās 127 tūristu mītnes, un bija pieejamas 15 543 gultasvietas.

PAR RĪGAS TŪRISMA ATTĪSTĪBAS BIROJU (RTAB)

2009.gada 28.oktobrī LR Uzņēmumu reģistrā reģistrēts nodibinājums Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs (RTAB). Tā dibinātāji ir Rīgas dome, aviosabiedrība airBaltic, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA) un Latvijas Tūrisma Aģentu asociācija (ALTA). RTAB nodarbojas ar tūrisma veicināšanu un Rīgas tūrisma iespēju popularizēšanu ārvalstīs.

RTAB dibinātāju balsu sadalījumā 70% pieder Rīgas domei, bet pārējiem dibinātājiem aviosabiedrībai airBaltic, LVRA un ALTA - katram 10%. RTAB kā savas darbības un LIVE RĪGA zīmola vadmotīvu izvirzījis principu „Labi rīdziniekam - labi tūristam.“

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.05.2025 - 05.06.2025 "Iepazīsti kaimiņus Zemgalē" Bauskas TIC
Akcijas ietvaros ikviens ir aicināts doties atklāt jaunas vietas un objektus! | Skatīt vairāk
Latvija
 "Skolas somas" piedāvājums Preiļu novadā  Preiļu novada TIC
Šogad Latvijas skolas somas programmas ietvaros Preiļu novadā pieejami 19 dažādi izzinoši un aizraujoši piedāvājumi! | Skatīt vairāk
Tematiskais maršruts: Iepazīsti Iecavu! Bauskas TIC
Dodoties Iecavas virzienā, brīvdienas var pārtapt par piedzīvojumu – šeit vēsture, radoša noskaņa, amatnieku un mājražotāju darinājumi , kā arī | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.05.2025 - 30.05.2025 Tūrisma konference un pārgājiens!  Lauku Ceļotājs
Aicinām uz Baltijas Pārgājienu Tūrisma konferenci un pārgājienu gar jūru! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com