CSDD: katrs desmitais auto ir potenciāli bīstams uz ceļa

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un Valsts policijas (VP) rīkotajos reidos uz ceļiem divu mēnešu laikā pārbaudīti vairāk nekā 1793 transportlīdzekļu. 168 auto jeb gandrīz 10% no pārbaudītajiem spēkratiem konstatēts neatbilstošas riepas, fiksēti arī citi būtiski defekti.

Konstatētais uz ceļiem rāda, ka diemžēl cilvēku attieksme pret sava auto tehnisko stāvokli nav uzlabojusies - daudzi joprojām uzskata, ka braukt ziemā ar vasaras riepām ir pieņemami un ka tas neapdraud apkārtējos. Tomēr transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa jomā Latvija krietni atpaliek no vadošajām Eiropas valstīm. Latvijas autoparka vidējais vecums ir ap 13 gadiem, tas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā vidēji Eiropā, kur vecums ir 6-8 gadi. Tas nozīmē, ka arī ikdienā Latvijā šoferiem krietni vairāk būtu jāpievērš uzmanība auto tehniskajam stāvoklim.

“Skaļākie” piemēri no reidiem: vieglā auto riepu protektors nepārsniedza 0,39 milimetrus, vai gadījumus, kad inspektoriem pat nav ko mērīt, jo protektors pilnībā nodilis (minimālais pieļaujamais ziemas riepu protektora dziļums vieglajiem automobiļiem ir 4 milimetri), bijis arī gadījums, kad automobilim pat atsaka darboties bremzes.

Tāpat kāda auto stāvoklis bijis tik kritisks, ka pieņemts lēmums anulēt tā tehniskās apskates uzlīmi. Tas notika ar kādu kravas busiņu, kuram tika konstatēta plaša korozija, neturējās durvis, jo bija sarūsējušas eņģes un nedarbojās durvju fiksācijas ierīce. Šādu tehnisko stāvokli inspektori novērtēja kā nesavienojamu ar turpmāko dalību ceļu satiksmē.

Tāpat pārbaudēs konstatēts, ka cilvēki ikdienā pārvietojas ar auto, kuriem neatbilstoši noregulētas gaismas vai nav veikta tehniskā apskate. Par nožēlu pat autoskolu instruktori, kuriem būtu jārāda priekšzīme, apmāca topošos autovadītājus ar auto, kam riepas ir ar neatbilstošu protektoru vai kam nav atbilstošā veidā noformēta auto pārbūves dokumentācija. Tiks izvērtēta gan autoskolu, gan instruktoru darbība.

Zīmīgi, ka pārbaudēs konstatēts, ka problemātiskie transportlīdzekļi sastopami ne tikai Latvijas reģionos - Vidzemē, Kurzemē, Zemgalē un Latgalē, bet arī Rīgā un Pierīgā, kur iedzīvotāju vidējais labklājības līmenis ir augstāks.

Ņemot vērā biedējošo statistiku un daudzo autovadītāju vieglprātīgo attieksmi, CSDD kopā ar VP turpinās veikt auto pārbaudes uz ceļiem visā Latvijā, vienlaicīgi sabiedrībai skaidrojot par nepieciešamību rūpēties par savu auto.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 16.06.2025 - 21.06.2025 Svini vasaras saulgriežus latviskā garā Bauskas TIC
Izvēlies sev tīkamāko pasākumu, lai godinātu gada spēcīgāko nakti! | Skatīt vairāk
Latvija
Vasaras saulgriežu pasākumi Gaujas Nacionā EnterGauja
Apvienojot senču tradīcijas ar Latvijas pirmatnīgās dabas burvību, arī šogad Gaujas Nacionālais parks piedāvā daudzveidīgus pasākumus. | Skatīt vairāk
Brīvdabas koncerti Kāla ezera krastā Madonas TIC
Heisā hopsā, esam sarūpējuši vasarai piecus - absolūti kapitālus koncertus. Tiekamies ezera krastā pie Madonas! | Skatīt vairāk
Ieelpo pavasari Pelēču ezera purva takā Preiļu novada TIC
Pelēču ezera purva dabas izziņas taka pavasarī aicina apmeklētājus iepazīt unikālu purva ainavu un daudzveidīgu augu un dzīvnieku pasauli. | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Daugavkrasti
,


Latvia Tours
,


SIXT Latvija
,


1st-studio.com
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com