Efektīvs un inovatīvs – Latvijā pieejams jaunais Audi Q7 plug-in hibrīds

Latvijā ir ieradies modernizētais Audi Q7 TFSI e – plug-in hibrīds ar iespaidīgu efektivitāti un pilnīgi jaunu akumulatoru, kas ļaus maksimāli to izmantot ikdienas braucieniem 100 % elektriskā režīmā.

Arvien vairāk autobraucēju novērtē plug-in hibrīdu sniegtās priekšrocības, jo viņiem ikdienā ir svarīgi pārvietoties ekonomiski un videi draudzīgi. Arī Audi zīmola vadītājs Latvijā un Lietuvā Ilgvars Ļubka norāda, ka plug-in hibrīdu popularitāte pieaug.

“Šobrīd arvien vairāk Audi klientu izskata plug-in hibrīda modeļus kā alternatīvu automobiļiem tikai ar iekšdedzes dzinēju. Iemesli mēdz būt dažādi. Piemēram, uzņēmuma politika, kas vērsta uz zemu emisiju mobilitāti, kā arī lielāka jauda un bagātīgāks aprīkojums standarta komplektācijā. Tāpat plug-in hibrīdu izvēle uzņēmumiem ir izdevīga arī nodokļu atvieglojumu dēļ. Savukārt Audi Q7 60 TFSI e quattro jauda ir tuvu Audi SQ7 modelim, un tas arī piesaista ievērojamu uzmanību,” norāda Audi importētāja Moller Baltic Import Audi zīmola vadītājs Latvijā un Lietuvā Ilgvars Ļubka.

“Plug-in-hibrīda automobiļu lielākā priekšrocība ir tā, ka tie apvieno labāko no divām pasaulēm – ikdienas pārvietošanos galvenokārt elektriskajā režīmā un iespēju nobraukt lielu attālumu hibrīda režīmā. Turklāt tā ir lieliska platforma pārejai uz pilnībā elektrisku auto nākotnē. Ja līdz 90 kilometriem iespējams nobraukt tikai elektriskajā režīmā, tas faktiski ir īsas sniedzamības elektriskais automobilis. Un elektromotora 130 kW jauda vairumā gadījumu ir pietiekama arī ārpus apdzīvotām vietām,” papildina Ļubka.

Atjaunotajam Audi Q7 TFSI e ir ne tikai modernizēts izskats, bet tagad tas ir arī vēl efektīvāks. Jaunais aizmugurē izvietotais 25,9 kWh litija jonu akumulators ar šķidruma dzesēšanu nodrošina elektrisko sniedzamību līdz pat 90 kilometriem pilsētas apstākļos.

Elektromotors ar 130 kW jaudu un 460 Nm griezes momentu apvienojumā ar 250 kW (340 ZS) trīs litru sešcilindru dzinēju nodrošina kopējo jaudu 394 ZS un paātrinājumu no 0 līdz 100 km/h tikai 5 sekundēs.

Hibrīda piedziņa nodrošina ļoti zemu degvielas patēriņu un klusu braukšanu, kamēr 100 % elektriskais režīms ļauj veikt ikdienas braucienus, nepatērējot degvielu un neradot apkārtējās vides piesārņojumu.

Q7 TFSI e elektrisko akumulatoru var uzlādēt ar jaudu līdz pat 7,4 kW, un pilns uzlādes cikls aizņems aptuveni trīs stundas un 45 minūtes.

“Liela daļa autobraucēju ikdienā nobrauc līdz 100 kilometriem, tādēļ jaunais Audi Q7 TFSI e ir praktisks risinājums, kas ļauj klientiem ikdienā braukt ļoti ekonomiski un gandrīz nemaz neradot kaitīgus izmešus.  Nešaubos, ka jaunais Q7 TFSI e vēl vairāk palielinās plug-in hibrīda tehnoloģijas popularitāti, jo Q7 ir viens no mūsu visu laiku populārākajiem modeļiem. Vēlos arī atgādināt, ka Audi kopumā piedāvā ļoti plašu elektrificēto modeļu klāstu, tāpēc katrs klients var izvēlēties savām vajadzībām atbilstošāko,” norāda Ļubka.

Audi Q7 TFSI e ir arī funkcija, kas nodrošina inteliģentu akumulatora uzlādi kustībā, braucot uzlādes režīmā. Lai nodrošinātu maksimālu efektivitāti, sistēma tiek aktivizēta tikai braucot ar ātrumu virs 65 km/h, savukārt, braucot pilsētā, bieži bremzējot un paātrinoties, piedziņa ilgāku laiku darbojas elektriskā režīmā. Turklāt, izvēloties uzlādes režīmu, akumulatora uzlādei netiek izmantots trīs litru TFSI dzinējs, bet gan rekuperācija.

Jaunajam Q7 ir pieejami arī HD matrix LED priekšējie lukturi ar Audi lāzeru tehnoloģijas tālajām gaismām, kas nodrošina krietni tālāku redzamību. Pirmo reizi iespējams izvēlēties arī digitālos OLED aizmugurējos lukturus, kā arī mainīt to un priekšējo lukturu dienas gaismas dizainu. Turklāt OLED aizmugurējie lukturi, kas saņem datus no asistentu sistēmām, brīdina citus satiksmes dalībniekus, ja tie pietuvojas tuvāk par diviem metriem.

Pirmo reizi plug-in hibrīda modelī ir pieejama visu riteņu stūrēšana, kas nodrošina lielāku drošību un komfortu. Uzlādējamā hibrīda pircēji tagad var izmantot arī elektromehānisko aktīvo šķērstabilizācijas sistēmu (eAWS). Tikmēr ar myAudi lietotnes palīdzību ir iespēja novietot automašīnu stāvvietā vai izbraukt no tās, atrodoties ārpus automašīnas.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Pludmales terase "Pampūkas" atklāj sezonu! Preiļu novada TIC
Pludmales kafejnīca "Pampūkas" gatavojas sezonas atklāšanai Mātes dienā! Tiek "vārīti" pirmie saldējumi, ar kuru garšām vari iepazīties "Pampūku" | Skatīt vairāk
Latvija
Pavasaris Salmeja ezera skatu tornī Preiļu novada TIC
Salmeja ezera skatu tornis pavasarī vilina apmeklētājus ar elpu aizraujošu ainavu un dabas plaukstošo skaistumu. | Skatīt vairāk
Ieelpo pavasari Kristus Karaļa kalnā Preiļu novada TIC
Vairāk nekā 220 koka skulptūras, kas attēlo Bībeles tēlus un ainas, harmoniski iekļaujas apmēram 20 hektāru plašā ainavā kopā ar dārziem un | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.05.2025 - 07.06.2025 Jauni audio gida stāsti Madonas novadā Madonas TIC
Jau esošajam audio gidu tīklam - Ērgļi, R. Blaumaņa muzejs "Braki", Ziestu kalns, Gaiziņkalns un Madona, ir pienākuši klāt vēl divi audio stāsti. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com