Pie mazā Gaurata ezera var baudīt Zemgales lauku pavasarīgo ainavu

Uz Ķemeru purva laipām brīvdienās kā lielveikalā. Kolka lūdz rīdziniekus neskriet turp blīvā masā un nevest līdzi vīrusu. Tērvetes dabas parka stāvlaukums mašīnu pilns. Tā nu ir noticis - meklējot skaistas pastaigas svaigā gaisā, atkal veidojam pūļus.  

Lai mazinātu cilvēku koncentrēšanos populārākajos tūrisma objektos, Dobeles TIC  turpina iepazīstināt ar nomaļākām pastaigu vietām. Šoreiz Gaurata ezera apkaime.

Mazais, gleznainais Gaurats ir tikai 5 km attālumā no Dobeles. Šo attālumu vienā mierā pa klusu lauku celiņu turp un atpakaļ nostaigās pie pastaigām pieradušie. Pie paša ezera ir izveidota ļoti pievilcīga un, galvenais, tīra atpūtas vieta ar soliņiem galdiņu, šūpolēm. Aiz žoga līdzās esošais atpūtas komplekss jau kādu laiku ir slēgts.  

Ja kāda neliela kompānija ir jau priekšā, var paiet vēl tālāk pa celiņu. No šejienes tālu paveras  Zemgales lauku pavasarīgā ainava.  Gan ne tik tālu, kā pagājušā gadsimta 30. gados, kad pie ezera bijusi novada augstākā vieta – Griežu kalns. Kaut kad vēlāk padomju laikos tas ir norakts, bet pirms šiem posta darbiem, kā raksta tā laika tūrisma ceļveži, "še tālu pārskatāms Zemgales līdzenums ar Bērzmuižas baznīcu un pat Jelgavas torņiem aiz Bērzmuižas un Līvbērzes mežu masīva."

To vairs neredzēt, taču ceļa otrā pusē iepretim ezeram gan var labi noskatīties, kā te plosījušies bebri, kāriem zobiem nograužot iespaidīgu meža gabalu.   

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 16.05.2025 - 30.05.2025 Kur aizbraukt brīvdienās? Bauskas TIC
Kuru virzienu izvēlēties, lai atklātu un iepazītu Bauskas novadu šajās brīvdienās? Mēs palīdzēsim ar idejām - dodies piedzīvojumā! | Skatīt vairāk
Latvija
Ieelpo pavasari Galēnu muižas parkā Preiļu novada TIC
Galēnu muižas parks pavasarī aicina apmeklētājus iegrimt mierpilnā dabas un mākslas saspēlē. | Skatīt vairāk
"Peoniju ziedu parāde 2025" Kalsnavā Madonas TIC
Šogad “Peoniju ziedu parāde” būs īsti svētki!Atzīmējot 50 gadu jubileju, arborētums katru JŪNIJA sestdienu un svētdienu viesus iepriecinās ar | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.05.2025 - 05.06.2025 "Iepazīsti kaimiņus Zemgalē" Bauskas TIC
Akcijas ietvaros ikviens ir aicināts doties atklāt jaunas vietas un objektus! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com