Drustos viesosies Rēzeknes teātris «Joriks» ar izrādi «Barikādes.docx»

2022. gada 22. janvārī plkst. 12.00 Drustu Tautas namā viesosies Rēzeknes teātris Joriks ar izrādi „Barikādes.docx.”.

Pieminot 1991.gada janvāra barikāžu laiku un balstoties uz dalībnieku atmiņu stāstiem tapusi muzikāli dokumentāla izrāde „Barikādes.docx.”.

Izrāde balstīta uz Latgales un Vidzemes barikāžu dalībnieku, kas 1991. gadā bija 18 – 25 gadus veci jaunieši, atmiņām. Paldies visiem, kas dalījās ar saviem pieredzes stāstiem!

Lielākais nezināmais ir 20. janvāra uzbrukums Iekšlietu ministrijas ēkai. Izrādes sižets ir par Ediju Riekstiņu, par katra dalībnieka atmiņām, pieredzi un emocijām, ko pārdzīvoja 1991.gada janvārī. Izrādes gaitā stāstīta katra dalībnieka barikāžu pieredze – hronoloģiski, no sākuma līdz beigām.

Izrādes veidotāji pētīja Barikāžu nozīmi to dalībnieku dzīvēs, iedziļinājās viņu atmiņās, sajūtās, lai izdzīvotu tās 30 gadus vēlāk uz teātra skatuves, dziedot tā laika iemīļotās dziesmas „Nāc dejot”, „Zem diviem karogiem”, „Dzimtā valoda” un citas.

Kādas ir šodienas sabiedrības attiecības un zināšanas par barikāžu notikumiem?

Radošā komanda:

Režisors: Mārtiņš Eihe

Dramaturģija: Laila Burāne

Scenogrāfija: Pamela Butāne

Horeogrāfija: Jana Jacuka

Muzikālais konsultants: Artūrs Čukurs

Lomās: Sandija Dovgāne, Karīna Lučiņina, Kārlis Tols un Edvīns Klimanovs

Izrāde latviešu valodā

Ieteicamais vecums: 14+

Izrādes ilgums: 1h 10min

Iestudējums tapis sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fondu. Izrāde iekļauta programmas „Latvijas skolas soma” piedāvājumā 8. – 12. klašu jauniešiem.

Barikāžu fotogrāfijas izmantotas no Barikāžu dalībnieku personīgā arhīva un Balvu novada muzeja, Borisa Koļesņikova arhīva un LNVM Tautas Frontes muzeja nodaļas.

Vēlamies iepriekš pieteikt pasākuma apmeklējumu, zvanot pa tālruni +371 22047515 (Drustu muzejs).

Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda derīgs sertifikāts un personu apliecinošs dokuments (ID karte vai pase).

Lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi.

*Organizators ir tiesīgs mainīt pasākuma norisi, mainoties valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem noteikumiem.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ieelpo pavasari Pastaru vējdzirnavās Preiļu novada TIC
Pastaru vējdzirnavas ir vienīgās Latvijā rekonstruētās holandiešu tipa dzirnavas ar grozāmo vējtveres mehānismu. | Skatīt vairāk
Latvija
Pludmales terase "Pampūkas" atklāj sezonu! Preiļu novada TIC
Pludmales kafejnīca "Pampūkas" gatavojas sezonas atklāšanai Mātes dienā! Tiek "vārīti" pirmie saldējumi, ar kuru garšām vari iepazīties "Pampūku" | Skatīt vairāk
Ieelpo pavasari Kristus Karaļa kalnā Preiļu novada TIC
Vairāk nekā 220 koka skulptūras, kas attēlo Bībeles tēlus un ainas, harmoniski iekļaujas apmēram 20 hektāru plašā ainavā kopā ar dārziem un | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.05.2025 - 03.06.2025 Iepazīsti Rundāles apkārtni! Bauskas TIC
Dodoties Rundāles virzienā, nokļūsti īstenā vēstures ceļojumā! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com